Calendari


Mar
7
Dt
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part) @ Casal de Joves Casa Sagnier
Mar 7 @ 19:00

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Passatemps

– El Ogro

– Chaflan

– Zona-84

– Kaibigan

– Nerón

– Infesto

– Fishura

– Pequeños

Mar
9
Dj
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 9 @ 19:30

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Los pestiños de mamá
– Hermanos
– Pierre Chiflet
– Las reglas del subjuntivo
– Ada
– Amo
– Timelapse
– Papá

 

 

 

Mar
15
Dc
ACTIVITAT ANUL.LADA: Cinefòrum “Descobrint a Bergman amb la pel·lícula ‘Fresas Salvajes’” @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 15 @ 19:00

Cinefòrum: “Descobrint a Bergman amb la pel·lícula ‘Fresas Salvajes’”

A càrrec de Jaume Cardoner

Visionat d’un clàssic del cine d’autor: Fresas Salvajes. El psicoanalista i expert en l’analisi psicològic del cinema Jaume Cardoner comentarà la pel·licula i dinamitzarà el posterior cinefòrum.

Mar
16
Dj
Taller de Super 8* @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 16 @ 18:00

Taller de Super 8*

A càrrec de Santiago Doljanin

Taller on s’experimentarà amb el format fílmic Super8 i diferents tècniques aplicades al cine tradicional, experimental i expandit. El taller consta d’una revisió històrica del format, d’una explicació del funcionament de les càmeres, projectors i pel·lícules i una part pràctica on es realitzaran exercicis de pel·lícula pintada, de muntatge de loops amb tall, de delay de cinta amb dos projectors, i molts altres exercicis. 

*Activitats amb inscripció o reserva prèvia de plaça, via correu electrònic:  cjlescorts@gmail.com o cctomasacuevas@progess.com

 

 

Feb
8
Dj
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part) @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Feb 8 @ 20:00 – 22:00

20 h Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part)

Mar
6
Dt
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 6 @ 19:00 – 21:00

19 h Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part)

Mar
7
Dc
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Casal de Joves Casa Sagnier
Mar 7 @ 19:00 – 21:00

19 h Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part)

Mar
8
Dj
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Mar 8 @ 20:30 – 22:30

Espai Musical i Jove La Bàscula

20 h Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part)

Mar
9
Dv
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (2a part) @ Espai Jove Bocanord
Mar 9 @ 20:30 – 21:30

Passi dels participants presentats a concurs i seleccionats per competició al premi jurat i premi públic. El visionat d’aquesta categoria està compartit entre dos centres organitzadors, així que una part dels vídeos es passaran a La Bàscula (dijous 8/març), i l’altre part a l’Espai Jove Boca Nord (divendres 9/març).

Entrada lliure

Per a més informació: www.bocanord.cat

Mar
16
Dv
Cloenda i lliurament de Premis Festival Barcelona VisualSound @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Mar 16 @ 19:00 – 21:00

19 h a 21 h Cloenda i lliurament de Premis de la 15a edició del Festival Barcelona VisualSound