Calendari


Feb
12
Dv
Data límit d’inscripció i entrega d’obres d’Animació, Videoclip, Videocreació, Ficció, Documental i BSO
Feb 12 tot el dia

El 12 de febrer, data límit d’inscripció i entrega d’obres, de totes les categorias -Animació, Documental, Ficció, Videocreació i Videoclip- i del concurs BSO.

Feb
17
Dc
Visual Sound 2015 + “Pulmón Beat” @ Espai jove i musical La Bàscula
Feb 17 @ 18:00
Mar
4
Dv
Inauguració 13a Edició Festival BCN VisualSound 2016 @ Casal de Joves Palau Alòs, Barcelona
Mar 4 @ 19:00
Mar
7
Dl
Projecció VIDEOCREACIÓ-Casal de Joves Palau Alòs @ Casal de Joves Palau Alòs
Mar 7 @ 19:00
Mar
11
Dv
Cloenda 13a Edició Festival Bcn VisualSound 2016 @ INS Mare de Déu de la Mercè |
Mar 11 @ 19:00

Cloenda de la13a Edició Barcelona VisualSound a l’Institut Mare de Déu de la Mercè, Barcelona.

Gen
11
Dc
Exposició: Joves dissenyadors/es, festivals i creació digital! @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Gen 11 – Feb 23 tot el dia

Del dia 11 de gener fins al dia 23 de febrer, a l’equipament La Bàscula tindrà lloc l’exposició “Joves dissenyadors/es, festivals i creació digital”.

Aquesta exposició serà una mostra de les obres presentades a la 1a edició del “Concurs de Cartells dels Festivals per a joves, convocat pel  Departament de Joventut de l’Ajuntament de Barcelona.

Durant un mes tindreu l’oportunitat de gaudir de diferents obres artístiques de joves creadors i creadores, relacionades amb els Festivals Brot, Rough Diamond i BcnVisual Sound. Apropa’t, observa i deixa volar la imaginació!

Per a més informació podeu consultar la web de La Bàscula.

Feb
16
Dj
Projecció vídeos guanyadors BCN VisualSound 2016 @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Feb 16 @ 16:00

Projecció de les obres guanyadores de la 13a edició del Festival BCN Visualsound 2016, i posteriorment s’obrirà un espai de debat amb la participació dels autors i les autores de les obres guanyadores.

Per a més informació aquí

 

 

Mar
3
Dv
14a Edició del Festival Bcn VisualSound 2017 @ Barcelona
Mar 3 – Mar 17 tot el dia
1a Sessió de projecció Videocreació (1a part) @ Casal de Joves Palau Alòs
Mar 3 @ 18:00

1a Sessió de projecció Videocreació (1a part):

1-Abades Barcley, David/ One Day, One Trick

2-Aparicio Martí, Adrià/ Mantes d’Ulls

3-Camara Vergara, Pau / My Lonely Gone Soul

4-Camarero Porcar,  David / Innercut ft Anqui – Find Love

5-Camarero Porcar,  David / Bearoid – Out of my mind

6-Camarero Porcar,  David / Bearoid – Enemy

7-Cañal Sánchez, Javier / My little rubbish world

8-Canet Criado, Rodrigo / Gamers

9-Cascales Alimbau, Marta / A Arvo Pärt

10-Chujman, Alejandro /Lady Mine

11-Díez Villagrasa, Elena/ ¿ada apa?

12-Fajardo Quiroz, NataliLa / Caja de Pandora

 

Inauguració de la instal·lació “Cabeza de pantalla” A càrrec de Santiago Doljanin

Inauguració de la instal·lació “Cabeza de pantalla” @ Casal de Joves Palau Alòs
Mar 3 @ 18:00

Inauguració de la instal·lació “Cabeza de pantalla” A càrrec de Santiago Doljanin