Calendari


Mar
4
Ds
Inauguració Vídeo-Instal·lació “Sal de Aquí” @ Espai Jove Bocanord
Mar 4 @ 19:00

Inauguració Vídeo-Instal·lació (a les 19h): “Sal de Aquí”. Del 4 al 10 de març.

A càrrec de Irma Marco

Vídeo-instal·lació en la qual es projecten una sèrie d’imatges en loop sobre un cercle de sal. L’idea principal del projecte es recolza sobre l’element del cercle de sal entès com a símbol protector. En diferents tradicions culturals apareix aquest símbol com aquell que permet a l’ésser humà espantar als fantasmes, al mal o al desconegut, assegurant mitjançant els ritus la idea del ben.

Per a més informació consultar l’enllaç.

 

Mar
6
Dl
Projecció i votació del Premi Públic categoria Documental @ Espai Jove Garcilaso
Mar 6 @ 18:00

Projecció i votació del Premi Públic categoria Documental

 

 

Mar
7
Dt
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part) @ Casal de Joves Casa Sagnier
Mar 7 @ 19:00

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Passatemps

– El Ogro

– Chaflan

– Zona-84

– Kaibigan

– Nerón

– Infesto

– Fishura

– Pequeños

Mar
9
Dj
Data límit d’inscripció al concurs 2 minuts en 1 dia
Mar 9 tot el dia
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 9 @ 19:30

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Los pestiños de mamá
– Hermanos
– Pierre Chiflet
– Las reglas del subjuntivo
– Ada
– Amo
– Timelapse
– Papá

 

 

 

Mar
10
Dv
Inici Concurs 2 minuts en 1 dia
Mar 10 @ 20:00

Inici Concurs 2 minuts en 1 dia.

De divendres 10 de març a les 20.00 h al dissabte 11 de març ales 20.00 h.

Mar
11
Ds
Data límit d’entrega de les obres del concurs 2 minuts en 1 dia
Mar 11 @ 20:00
Sessió de projecció Videocreació (2a part) @ Espai Jove Bocanord
Mar 11 @ 20:00

Sessió de projecció Videocreació (2a part)

1-Fidalgo Omil, David/ Días y Días

2-García García, Miguel / Maamut – El dorado

3-Garrido Ruiz, Tana/ España

4-Gómez Miquel, Jordi / BCN Vaporwave 1992

5-Lopez Llach, Jordi / Footwork Frenzy

6-Oñederra, Aitor / Beti bezperako koplak

7-Pastor Perea, Albert / Zai Weixin (在微信)

8-Pèlach i Biciana, Enric / Bicing

9-Peralta Lopez, Mariana / Tugu

10-Puig Biel, Marc / Espacio

11-Sardà, Alex / Fent Amics

12-Sardà, Alex / In The Forest

Mar
13
Dl
Presentació i projecció “Documentals Mercè.doc” @ Espai Jove Garcilaso
Mar 13 @ 17:00 – 19:00

Presentació i projecció: Documentals Mercè.doc

A càrrec dels alumnes de l’INS Mare de Déu de la Mercè

Mar
15
Dc
ACTIVITAT ANUL.LADA: Cinefòrum “Descobrint a Bergman amb la pel·lícula ‘Fresas Salvajes’” @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 15 @ 19:00

Cinefòrum: “Descobrint a Bergman amb la pel·lícula ‘Fresas Salvajes’”

A càrrec de Jaume Cardoner

Visionat d’un clàssic del cine d’autor: Fresas Salvajes. El psicoanalista i expert en l’analisi psicològic del cinema Jaume Cardoner comentarà la pel·licula i dinamitzarà el posterior cinefòrum.