Calendari


març
18
Dl
Taller ClipExpress @ Espai Jove Boca Nord
març 18 @ 18:30 – 21:00

Taller ClipExpress. A càrrec de Nica Fazio.

Tens una banda? Doncs aquest taller-laboratori és per a tu!

Només has de tenir una cançó ben gravada i una idea ben pensada, i presentar-te al Boca Nord.

Si ets la persona seleccionada pots fer un videoclip en temps record!

Inscripció prèvia: ana@bocanord.cat (per reserva de plaça)
+ info: https://www.nicafazio.com/

 

 

març
19
Dt
Presentació Curt – taller de curtmetratge @ Espai Jove Garcilaso
març 19 @ 17:00 – 19:00

Presentació del film resultant del taller de curtmetratge de l’Espai Jove Garcilaso.

Els i les participants han ideat i realitzat el curt després de 20 setmanes de feina. A càrrec de l’Espai Jove Garcilaso.

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 1)* @ Espai Jove Boca Nord
març 19 @ 18:00 – 20:00

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 1)* 

A càrrec de Dante Sorgentini & ATE Bocanord

Taller on podràs crear un petit guió per un curtmetratge on es faci una reflexió sobre en nostre entorn (1a sessió), i després, a partir de la tècnica de stopmotion i de la construcció de personatges en plastilina, es crearà la seva petita obra.

+ informació: http://dantesorgentini.wixsite.com/talleres

*Inscripció prèvia: ana@bocanord.cat (per reserva de plaça)

 

 

Taller: Creació curtmetratge col·lectiu amb Smartphone (1a sessió)* @ Espai Jove La Bàscula
març 19 @ 18:00 – 20:00

A càrrec de Aldemar Matias.

CREACIÓ D’1 CURTMETRATGE COL·LABORATIU AMB INSTAGRAM STORIES 

2H + 2H ( I sessió+ II sessió)

I a sessió

CONTEXT DE RODATGE > TENDÈNCIES / INSPIRACIONS > EQUIPS DE RODATGE > CONCEPTUALITZACIÓ DE LA HISTÒRIA (històries col·laboratives independents i/o històries col·laboratives lligades per un fil conductor comú)

II a sessió

SEQÜENCIACIÓ > RODATGE > VISIONAT > DIFUSIÓ

*Activitats amb inscripció o reserva prèvia de plaça, via correu electrònic amb els equipaments organitzadors.  

Per a + informació: http://labascula.cat/

març
20
Dc
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part) @ Espai Jove Casa Sagnier
març 20 @ 19:00 – 21:00
març
21
Dj
Presentació i projecció: Documentals Mercè.doc. @ Espai Jove Garcilaso
març 21 @ 17:00 – 19:00

Presentació i projecció dels documentals del festival audiovisual Mercè.doc  de l’INS Mare de Déu de la Mercè . A càrrec dels alumnes de l’INS Mare de Déu de la Mercè.

 

 

 

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 2)* @ Espai Jove Boca Nord
març 21 @ 18:00 – 20:00

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 2)* 

A càrrec de Dante Sorgentini & ATE Bocanord

Taller on podràs crear un petit guió per un curtmetratge on es faci una reflexió sobre en nostre entorn (1a sessió), i després, a partir de la tècnica de stopmotion i de la construcció de personatges en plastilina, es crearà la seva petita obra.

+ informació: http://dantesorgentini.wixsite.com/talleres

*Inscripció prèvia: ana@bocanord.cat (per reserva de plaça)

 

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Casal de Joves Les Corts-Centre Cívic Tomasa Cuevas
març 21 @ 20:00 – 21:30
març
22
Dv
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part) @ Espai Jove La Bàscula
març 22 @ 20:00 – 21:30
març
23
Ds
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (2a part) @ Espai Jove Boca Nord
març 23 @ 20:00 – 21:45

Passi de la categoria Videoclip a concurs de la 16a Edició del Barcelona Visual Sound, votació del premi públic (sessió 2).

El llistat d’obres seleccionades seran distribuïdes entre els equipaments participants del concurs: La Bàscula (divendres 22) i BOCA NORD (dissabte 23).

Entrada gratuïta