Calendari


març
19
Dt
Taller: Creació curtmetratge col·lectiu amb Smartphone (1a sessió)* @ Espai Jove La Bàscula
març 19 @ 18:00 – 20:00

A càrrec de Aldemar Matias.

CREACIÓ D’1 CURTMETRATGE COL·LABORATIU AMB INSTAGRAM STORIES 

2H + 2H ( I sessió+ II sessió)

I a sessió

CONTEXT DE RODATGE > TENDÈNCIES / INSPIRACIONS > EQUIPS DE RODATGE > CONCEPTUALITZACIÓ DE LA HISTÒRIA (històries col·laboratives independents i/o històries col·laboratives lligades per un fil conductor comú)

II a sessió

SEQÜENCIACIÓ > RODATGE > VISIONAT > DIFUSIÓ

*Activitats amb inscripció o reserva prèvia de plaça, via correu electrònic amb els equipaments organitzadors.  

Per a + informació: http://labascula.cat/

març
20
Dc
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part) @ Espai Jove Casa Sagnier
març 20 @ 19:00 – 21:00
març
21
Dj
Presentació i projecció: Documentals Mercè.doc. @ Espai Jove Garcilaso
març 21 @ 17:00 – 19:00

Presentació i projecció dels documentals del festival audiovisual Mercè.doc  de l’INS Mare de Déu de la Mercè . A càrrec dels alumnes de l’INS Mare de Déu de la Mercè.

 

 

 

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 2)* @ Espai Jove Boca Nord
març 21 @ 18:00 – 20:00

Taller per a adolescents: “Stopmotion&Action” – fes el teu curtmetratge d’animació amb plastilina. (Sessió 2)* 

A càrrec de Dante Sorgentini & ATE Bocanord

Taller on podràs crear un petit guió per un curtmetratge on es faci una reflexió sobre en nostre entorn (1a sessió), i després, a partir de la tècnica de stopmotion i de la construcció de personatges en plastilina, es crearà la seva petita obra.

+ informació: http://dantesorgentini.wixsite.com/talleres

*Inscripció prèvia: ana@bocanord.cat (per reserva de plaça)

 

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Casal de Joves Les Corts-Centre Cívic Tomasa Cuevas
març 21 @ 20:00 – 21:30
març
22
Dv
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part) @ Espai Jove La Bàscula
març 22 @ 20:00 – 21:30
març
23
Ds
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (2a part) @ Espai Jove Boca Nord
març 23 @ 20:00 – 21:45

Passi de la categoria Videoclip a concurs de la 16a Edició del Barcelona Visual Sound, votació del premi públic (sessió 2).

El llistat d’obres seleccionades seran distribuïdes entre els equipaments participants del concurs: La Bàscula (divendres 22) i BOCA NORD (dissabte 23).

Entrada gratuïta

 

 

 

 

Light & Sound: nit de videocreació i música experimental en directe @ Espai Jove Boca Nord
març 23 @ 22:00 – 23:45

Light&Sound: nit de videocreació i música experimental en directe.

Concert de SARA FONTÁN + Visuals (artista a determinar)

Entrada gratuïta

Dins la programació de la 16a edició del Festival  Barcelona VisualSound 2019, farem homenatge a les dones artistes del món visual i de la música experimental.

Un show audiovisual basat en la improvisació de la música a través de la imatge. Un recorregut de textures, colors i paisatges sonors.

Per a + informació: bocanord.cat

Los Sara Fontán

Sara Fontan desafia tot el que coneixem sobre el violí i també sobre la indústria musical. Sara Fontán, al plató del 'Feeel' de betevé

Geplaatst door Feeel op Dinsdag 19 februari 2019

març
24
Dg
Projecció i votació del Premi Públic del concurs 2 minuts en 1 dia @ Espai Jove La Fontana
març 24 @ 19:00 – 21:00

Projecció obres seleccionades concurs 2 minuts en un dia i votació premi públic.

A càrrec de Casal de Joves Palau Alòs i Espai Jove La Fontana.

Per a + informació: https://lafontana.org/

 

 

març
25
Dl
Xerrada Enganxats a les sèries @ Espai Jove la Fontana
març 25 @ 19:00 – 21:00

Xerrada Enganxats a les sèries

A càrrec de Laura Azemar, Ona Anglada, Natàlia Boadas i Marta Vivet.

Xerrada a càrrec de les joves cineastes Ona Anglada, Laura Azemar, Natàlia Boadas i Marta Vivet. De la universitat a la televisió: quatre alumnes de la UPF creen la propera sèrie de prime time de TV3.

Per a + informació: www.lafontana.org