Calendari


Feb
12
Dv
Data límit d’inscripció i entrega d’obres d’Animació, Videoclip, Videocreació, Ficció, Documental i BSO
Feb 12 tot el dia

El 12 de febrer, data límit d’inscripció i entrega d’obres, de totes les categorias -Animació, Documental, Ficció, Videocreació i Videoclip- i del concurs BSO.

Feb
17
Dc
Visual Sound 2015 + “Pulmón Beat” @ Espai jove i musical La Bàscula
Feb 17 @ 18:00
Mar
4
Dv
Inauguració 13a Edició Festival BCN VisualSound 2016 @ Casal de Joves Palau Alòs, Barcelona
Mar 4 @ 19:00
Mar
10
Dj
Projecció BSO – Centre Cívic El Carmel @ Centre Cívic El Carmel
Mar 10 @ 19:00
Mar
11
Dv
Cloenda 13a Edició Festival Bcn VisualSound 2016 @ INS Mare de Déu de la Mercè |
Mar 11 @ 19:00

Cloenda de la13a Edició Barcelona VisualSound a l’Institut Mare de Déu de la Mercè, Barcelona.

Feb
16
Dj
Projecció vídeos guanyadors BCN VisualSound 2016 @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Feb 16 @ 16:00

Projecció de les obres guanyadores de la 13a edició del Festival BCN Visualsound 2016, i posteriorment s’obrirà un espai de debat amb la participació dels autors i les autores de les obres guanyadores.

Per a més informació aquí

 

 

Mar
6
Dl
Taller: Creació curtmetratge col·lectiu amb Smartphone I @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Mar 6 2017 @ 18:00 – Mar 6 2018 @ 20:00

Es tracta d’un taller de quatre hores de duració dividit en dues sessions.
Aprèn a realitzar el teu propi vídeo amb el teu mòbil. Descobreix les possibilitats del teu Smartphone.
Durant les dues sessions es tractaran temes com:
• Context de rodatge
• Inspiracions
• Realització de guió
• Distribució de tasques / equips
• Rodatge
• Visionat
• Difusió per Instagram Stories i altres formats

Taller a càrrec de Berta Alarcó.

Per a més informació i inscripcions prèvies: http://www.labascula.cat/

Feb
8
Dj
Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part) @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Feb 8 @ 20:00 – 22:00

20 h Projecció i votació del Premi Públic categoria videoclip (1a part)

Mar
2
Dv
Taller performance: ESTEM COM UN LLUM @ Casal de Joves Casa Sagnier
Mar 2 @ 17:30 – 19:30

Taller – performance (per nens/es de 3 a 16 anys amb adult acompanyant) Per grups viurem una experiència endinsant’-nos en el món audiovisual. Els diferents grups podran experimentar amb llum negra, projeccions, música, plastilina, pintura fluorcent i diverses tècniques audiovisuals.

A càrrec de Casal Infantil Vil.la Urània.

Inscripció presencial el mateix dia a les 17h.

Per a més informació: http://ajuntament.barcelona.cat/ccivics/vil.laurania

Mar
5
Dl
Projecció i votació del Premi Públic categoria Documental @ Espai Jove Garcilaso
Mar 5 @ 18:00 – 21:00

Projecció dels documentals finalistes de la categoria documental en la sala d’actes de l’Espai Jove Garcilaso.

A càrrec de Projecte audiovisual Espai Jove Garcilaso.

Per a més informació: www.espaijovegarcilaso.org