Calendari


Feb
17
Dc
Visual Sound 2015 + “Pulmón Beat” @ Espai jove i musical La Bàscula
Feb 17 @ 18:00
Mar
4
Dv
Inauguració 13a Edició Festival BCN VisualSound 2016 @ Casal de Joves Palau Alòs, Barcelona
Mar 4 @ 19:00
Mar
9
Dc
Projecció FICCIÓ – Casal de joves Casa Sagnier (1a part) @ Casal de joves Casa Sagnier
Mar 9 @ 19:00
Mar
10
Dj
Projecció BSO – Centre Cívic El Carmel @ Centre Cívic El Carmel
Mar 10 @ 19:00
Projecció FICCIÓ – Casal de Joves Les Corts (2a part) @ Casal de Joves Les Corts
Mar 10 @ 19:30
Mar
11
Dv
Cloenda 13a Edició Festival Bcn VisualSound 2016 @ INS Mare de Déu de la Mercè |
Mar 11 @ 19:00

Cloenda de la13a Edició Barcelona VisualSound a l’Institut Mare de Déu de la Mercè, Barcelona.

Feb
16
Dj
Projecció vídeos guanyadors BCN VisualSound 2016 @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Feb 16 @ 16:00

Projecció de les obres guanyadores de la 13a edició del Festival BCN Visualsound 2016, i posteriorment s’obrirà un espai de debat amb la participació dels autors i les autores de les obres guanyadores.

Per a més informació aquí

 

 

Mar
6
Dl
Taller: Creació curtmetratge col·lectiu amb Smartphone I @ Espai Musical i Jove La Bàscula
Mar 6 2017 @ 18:00 – Mar 6 2018 @ 20:00

Es tracta d’un taller de quatre hores de duració dividit en dues sessions.
Aprèn a realitzar el teu propi vídeo amb el teu mòbil. Descobreix les possibilitats del teu Smartphone.
Durant les dues sessions es tractaran temes com:
• Context de rodatge
• Inspiracions
• Realització de guió
• Distribució de tasques / equips
• Rodatge
• Visionat
• Difusió per Instagram Stories i altres formats

Taller a càrrec de Berta Alarcó.

Per a més informació i inscripcions prèvies: http://www.labascula.cat/

Mar
7
Dt
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part) @ Casal de Joves Casa Sagnier
Mar 7 @ 19:00

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (1a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Passatemps

– El Ogro

– Chaflan

– Zona-84

– Kaibigan

– Nerón

– Infesto

– Fishura

– Pequeños

Mar
9
Dj
Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part) @ Centre Cívic Tomasa Cuevas-Casal de Joves Les Corts
Mar 9 @ 19:30

Projecció i votació del Premi Públic categoria ficció (2a part)

Es projectaran les següents obres seleccionades per optar al Premi Públic de la categoria Ficció:

– Los pestiños de mamá
– Hermanos
– Pierre Chiflet
– Las reglas del subjuntivo
– Ada
– Amo
– Timelapse
– Papá